VÕIT! Hannes Veide oli HEAVY METAL ULTRA 2021 ainukene lõpetaja!


Hannes Veide on 2021 Heavy Metal Ultra ainuke lõpetaja 55 ringiga. Distantsi pikkuseks kogunes 368,83 km, mis on ka uus Eesti rekord! Lisaks uuele Eesti rekordile kaasneb Hannesele võiduga ka “kuldne pilet” ehk pääse USA’s Tennessees toimuvale “Big’s Backyard Ultrale” ehk Backyard Ultra Maailmameistrivõistlustele.

Backyard Ultra on jooksuvõistluse formaat, kus peale igat täistunnil toimuvat uut starti peavad osalejad läbima 6,7 km. Järelejäänud aega enna uut starti võib kasutada puhkamiseks. Võistlus kestab nii kaua kuni järgi on jäänud ainult üks osaleja. Reeglite järgi loetakse ainult võitjat võistluse lõpetajaks, ülejäänud on kõik katkestajad.

Heavy Metal Ultra on Keilas aastast 2019 toimuv Baltikumi ainuke Backyard Ultra. Eriliseks teeb võistluse igat starti tähistav rajuma rocki lugu. See on nagu segu jooksuvõistlusest ja rock kontserdist. Playlisti panevad kokku osalejad ise registreerimisel küsitud soovilauludest. Kuna formaadist tulevnevalt viidavad osalejad koos nii joostes kui ringide vahel palju aega, siis tekitab see võistlusele erilise atmosfääri.