Megasupi proovisõit ehk valmistumine Võhandu 100km maratoniks

Kenal märtsikuu õhtupoolikul panime Xteami liikmetest kuus meest kokku ja tegime esimese proovisõidu Siren Megasup lauaga. Megasup ise tundus täispumbates kenakesti suur. (5,5 meetrit pikk ja 1,5 meetrit lai). Peale ronides sinna kogu kambaga oli pilt pisut teine. Enamus mehed kaaluvad 85-98kg 🙂 ning keskmine pikkus üle 1,90ne.

Tunne oli tihe. Proovisõitu tegime kuna panime ennast kirja 20. aprillil toimuvale Võhandu 100km jõematkale. Algus oli paljulubav :). Emotsioonid olid kõrged. Pilt, mis Emajõel toimuma hakkas rääkis aga teist keelt. Põhiprobleeme oli pooltel meeskonna liikmetel püsti seismisega ja ega see nii jäigi kuni proovisõidu lõpuni.

Teiseks ei suutnud me kuidagi ühist rütmi leida ja see tegi aluse liikumise huvitavaks. Otsesõitmisest polnud juttugi. Kenasti sikk-sakitasime mööda jõge. Läbisime Emajõel 17 km sellel laual 1 tunni ja 45 minutiga, mis ajaliselt iseenesest polnud paha. Ilm oli sellel õhtupoolikul +3C aga jõel oli karge. Riietusega probleeme kellelgi polnud v.a. minul hakkasid varbad ja näpud päris kõvasti külmetama. Ümber meil seda lauda ajada ei õnnestunud ning kõik pääsesid kuiva nahaga.

Enne võistlust on plaan teha veel üks proovisõit ka Võhandu kärestikulisemal lõigul. Eks siis näeb, mis päriselt saama hakkab. Aga edu meile.