Hannes Veide kodukandi matk

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Esimene advent, lumest valge loodus. Kuri mudilane ja Marju läksid lumisesse Tartu linna karuselliga sõitma, kuid minul olid teised plaanid. Pudru lükkasin sahtlisse, kohvi otsa ja sättisin asju kotti, et Hannese kodukandi matkale minna. Linn nimega Elva ei ole mitte ainult männilinn, ega suvituslinn läbi aegade minujaoks. See on linn, kus sündisin, kus paljudel kohtadel on minujaoks oma lugu.

Saime sõpradega raudteejaama esisel kokku, ning enne metsaminekut väike linnakas. Vana suusahüppemägi kust algas mitme kunagise spordisangari edulugu ja legendaarse trenku hr.T.Haljandi juhendamisel. Kas teate kus kuivasid vanas pritsumajas voolikud, et Elvas kasvavad kadakad, või mitu järve on tegelikult Elvas? Rääkisin palju lapse ja nooruspõlvest meeldejäänust, ning suundusime mööda Väikest väerada, kus uskumuse kohaselt puuskulptuurid omavad võlu/energia ja ravijõudu…Vitipalu matkarajale. Vaheldusrikas maastik, Elva jõgi ja Vitipalu järv, ning vaatetorn nõiamaja läheduses. Sellist puhast õhku, mida sealne mets pakub on väärtus omaette ja ma siiralt loodan, et metsade mahavõtmisest lühiajalist tulu teenivate metsameeste käsi mõrvarlikult nende puudeni ei tõuse.

Maratonirada oli lumesaaniga kinnipressitud ja esimesed suusadaamid ja härrad eesotsas Arvi Suurpere -ga lausa mõnulesid seal, kus 2,5 kuupärast loodetavasti tuhanded suusahundid teevad sama nii nautides, aga ka hammas hambavastu võideldes. Matkarajal kohtasime veel teisi matkalisi, rattureid ja metslinde. Elva ja lähipiirkond on tõeliselt hea koht, kus sportida, või lihtsalt matkata. Meie teekond hakkas lõppema ja kõhudki olid värskes õhus liikumisest tühjaks läinud. Meil oli seekord suurepärane abi kodumaiselt ettevõttelt Salvest, kes toetas parima seljankaga! Head supp valmis tuntud Tartu Kontsertkorraldus OÜ tegelevas Pärnaõie talus perenaise A.Tellissaare supipliidil. Olles matkast pisut väsinud, istusime rõõmuga Annika Tellissaar heast südamest kaetud lauataha kuuma Salvesti seljankat sööma. Iga hea asi ja matk samuti said sellega läbi, ning kes läks koju kuuma vanni, sauna õhtut pikendama.
Eriline tänu minupoolt AS Salvestile, Pärnaõie talu perenaisele Annikale, ning kõigile headele matkalistele!

Head jõulukuud!
Hannes Veide