46 Otepää-Tartu Maraton

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ajal mil Kalev Ermits Holmenkhollenis tegi kõva sõitu, regasin mina ennast jooksule nimega 46 Otepää-Tartu Maraton. See jooks on pikima traditsiooniga kodumaal. Aastal 1974 südatalvest on seda peetud 45 korda. Kõigil neist on osalenud Matti Silber, kellele isegi Loskutovi Pavelil midagi peale kiirete aegade vastupanna ei ole.

Peatreener Kaaro alias Kuri Mudilane andis töönädala lõpu mulle vabaks. Puhkasingi eile ja kui hommikul sõber-konkurendi Allan-Peetriga Nuustakule läksime, olid paljud juba soojendust tegemas. Tegin ka paar korda siia-sinna ja ajasin nina taevasse. Ilmataat oli helde, 8 soojakraadi nagu maailmarekordite jooksudel, kerge tuul tagant. No Tehvandilt allatuisates ehk 1 km oleks ka WR graafikus reaalne, aga linnapiiril oleks ka nali lõppenud. Stardist minnes võtsin ikkagi vanamehele sobiliku rahuliku tempo, sest mootor viskaks tossama kiirustades. Liidergrupist eraldumine 2 km-il kolmekesi, mina sees. Kerisime ja tegin 11 km peal otsustuskindlama tempomuutuse, sain vahe ca.minutile. Pangodi poolikule jõudsin 1.31.35 ja jalg oli kerge, surusin tempo endakohta julmaks. Teadsin, et mul kerget pääsu ei pruugi olla, sest konkurentide margid olid kümmekond minutit kiiremad. Raskeks läks 5 km enne lõppu, jalad läksid kangeks. Enesekindlus murenes ja zuumisin pilguga seljatagust, aga edu oli siiski veenev.
Kuigi Ermits tegi kõva sõidu, võttis Hannes oma võidu. ?


1. Hannes Veide 03.03.26
2. Hendrik Rull 03.12.29
3. Allan-Peeter Jaaska 03.13.04
Naistest võitis Siiri Pilt 03.31.49

Õnnitlen ja tänan ühtlasi klubi ProRunner, tiimi XTeam-KSV.ee ja tööandjat Salvest. Viimase tootesalvest tuleb ka minu uus salarelv jooksude menüüsse Smushie Supersmuuti, mis on väga tervislik, maitsev, kõhusõbralik energiat andev toode.
Kordaläinud päev e.hiirtel pidu, kui kasse pole. ?
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]